Federasyonumuzun 2024 yılı faaliyet programında yer alan Siyah Kuşak 1.ve 2. DAN Kurs ve sınavları yeterli başvuru olması durumunda, 23-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Diyarbakır’da yapılacaktır.


9/5/2024 16:42

TÜRKİYE JUDO FEDERASYONU

SİYAH KUŞAK 1.ve 2. DAN KURS ve SINAVI / 23-26 MAYIS 2024  DİYARBAKIR

Federasyonumuzun 2024 yılı faaliyet programında yer alan Siyah Kuşak 1.ve 2. DAN Kurs ve sınavları yeterli başvuru olması durumunda, 23-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Diyarbakır’da yapılacaktır.

Kurs ve Sınava katılmak isteyenlerin, başvuru dilekçesi ve gerekli evrakları en geç 17 Mayıs 2024 tarihi mesai bitimine kadar (Saat 16:00) Federasyonumuzun kurslar@judo.org.tr adresine e-posta yolu ile göndermeleri gerekmektedir. Tüm başvurular kişilerin kendi şahsi e posta hesaplarından olmalıdır. Aynı e postada birden fazla kişinin başvurusu kabul edilmeyecektir. E-posta gönderildikten sonra muhakkak Federasyon aranarak teyit alınmalıdır. (0312 309 10 71-72 Dahili- 606-607). Tüm evrakların aslı kurs yerinde görevli eğitimciye teslim edilecektir.

 

KATA VE DAN KURSLARINA KATILMA ŞARTLARI

1.Dan Katılım Şartları

1.16 yaşından gün almış olmak,

2.Kahverengi Kemerde 1 yıl beklemiş olmak,

3.Nage No Kata’nın ilk üç serisi, 9 teknikten sorumludurlar.

4. 1.500 .- TL Kurs ücreti dekontu

2.Dan Katılım Şartları

1. 17 Yaşından gün almış olmak

2. 1. Dan ‘da 1 yıl beklemiş olmak

3. Yönetim kurulu kararı ile 1. Dan alanlar için bekleme süresi 2 yıldır.

4. Nage No Kata’nın  ilk beş serisi , 15 teknikten sorumludurlar.

5. 1.750.- TL kurs ücreti dekontu

Siyah Kuşak ... Dan Sınavı Ücreti Türkiye Judo Federasyonunun Garanti Bankası Balgat  Şubesi  (Şube kodu : 1051 )  6295265 nolu hesabına veya Federasyonumuzun IBAN TR 68 0006 2001 0510 0006 2952 65 numarasına  yatırılacaktır. Açıklama kısmına “ Siyah Kuşak ... Dan Sınavı Ücreti” yazdırılacaktır. (Banka tarafından fazla işlem ücreti alınmaması için Kurum Ödemesi diye belirtilecek). Ücret kursiyer tarafından yatırılmamış ise açıklama kısmına kursiyerin ad soyadı da eklenmelidir.

 

DAN SINAVINA KATILMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR VE EVRAKLAR

1 - Dan Sınavı Başvuru dilekçesi ( Örnek Dilekçe için TIKLAYINIZ. ) Ad Soyad  ve imza bulunmayan dilekçeler kabul edilmez ve başvurunuz işleme alınmaz. Ayrıca dilekçede yer alan adres kısmı, kursu başarılı olarak tamamlamanız durumunda Dan belgenizin size kargo yapılacağı adres bilgisini ifade etmektedir. Bu nedenle bir karışıklık olmaması için özellikle adres kısmını bilgisayar ortamında doldurunuz.

2 - Nüfus cüzdanı fotokopisi

3 - 2 adet Vesikalık fotoğraf ( Son 1 yıl içinde ön cepheden çekilmiş 4,5 x 6 cm boyutlarında) Fotoğrafın arkasına ad soyad ve mevcut dan bilgisi muhakkak yazılmalıdır.

4- Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu.

5- Sağlık Beyanı (18 Yaşından küçük sporcuların velisi/vasisi tarafından imzalanacaktır –(Sağlık Beyanı için TIKLAYINIZ.) İmzasız sağlık beyanları işleme alınmaz.

6 - Sabıka kaydı.( E devletten Resmi Kurum seçeneği seçilerek alınacak)

7 – 1. Dana başvuracaklar için Kahverengi Kuşak Kimlik Kartının fotokopisi. Kahverengi kuşak kimlik kartı elinde bulunmayanlar Federasyonumuzun internet sitesinde “İstatistik” bölümünde isimlerinin sol tarafında yer alan yazdır butonuna tıklayarak çıktı alabilirler. 2. Dan’a başvuracakların ise 1. Dan diplomalarının fotokopisini koymaları gerekmektedir.

8 - Son üç yıl içinde sporda ceza almadığına dair yazı. (Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri veya e devletten alınacak)

NOT: Yukarıda belirtilen evraklar eksiksiz olarak en geç 09 Şubat 2024 tarihi mesai bitimine kadar (Saat 18:00) Federasyonumuza e-posta yolu ile gönderilecektir. 09 Şubat 2024 tarihi saat 18:00’dan sonra sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır. Kursun açılıp açılmayacağı ve katılımcı listesi 10 Şubat 2024 tarihinde duyurulacaktır. Kursun açılması durumunda tüm başvuru evraklarını kurs yerinde, görevli eğitimciye elden teslim etmeniz gerekmektedir. Kursu başarıyla tamamlamış olsa dahi evraklarında eksiklik tespit edilen kursiyerlerin işlemleri yapılmayacaktır.

KATA VE DAN KURSLARI İLE SINAVLARI HAKKINDA AÇIKLAMALAR

1-Katılımcıların kurs ve sınavlarda beyaz judogi giymeleri gerekmektedir.

2 -Kurs ve sınavlarda tori ve ukelerin judogileri nizami ölçülerde olmalıdır.

3- Sınavlarda ukelik yapanlar kursa katılan kursiyerler arasından seçilecektir.

4 -Ukenin tori ile aynı Dan seviyesinde veya daha üst Dan seviyesinde olması gerekmektedir.

5- Sınavlarda 100 lük puan sistemi uygulanır. Sınavlar yazılı sınavlardan ve Go Kyo No Kaisetsu Waza ve Kata uygulamalı sınavlarından oluşur. Bir üst sınava geçebilmek için sırasıyla yazılı sınavda 60 puan ve üstü alanlar, Go Kyo no Kaisetsu Waza sınavına girerler. Bu sınavda 60 ve üstü puan alanlar Kata sınavına girme hakkı kazanırlar. Kata uygulamasından yine 60 puan ve üstü alanlar sınavdan başarılı olmuş olurlar.

6 -Sınav sonuçları Federasyon tarafından ilan edilecektir.

7-Kursiyerler kurs süresince kursa devam etmek zorundadırlar. Kurs süresince toplam ders saatinin % 10’undan fazla devamsızlık yapan kursiyerin kurs ile ilişiği kesilir.

8- Sağlık Raporu veya sağlık beyanında sağlık olduğunu beyan edip Kurs ve sınavda sakatlanan veya sakatlığı nüksederek gerekli sınav kriterlerini yapamayan kursiyerler sınavlara katılamadıkları taktirde söz konusu sınavı Judo ve Kyu Dan Talimatının 8.maddesi m bendi hükümleri geçerli olacak şekilde tekrar ederler.

ÖNEMLİ NOT: Kurs ve Sınava başvuru yapan fakat geçerli bir mazereti olmamasına rağmen katılmayan kursiyerin, yatırmış olduğu ücret geçerliliğini yitirir. (Judo Kyu ve Dan Sınavları Talimatı        Madde 8 – m bendi)

 

 

   

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb
  • 28/3/2024 09:44

Vefat ve Başsağlığı


thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb
  • 8/3/2024 22:30

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI


thumb

thumb