Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Siyah Kuşak 1.ve 2. DAN Kurs ve sınavları yeterli başvuru olması durumunda, 05-08 Ekim 2023 tarihleri arasında Manisa’da yapılacaktır.


15/9/2023 16:16

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Siyah Kuşak 1.ve 2. DAN Kurs ve sınavları yeterli başvuru olması durumunda, 05-08 Ekim 2023 tarihleri arasında Manisa’da yapılacaktır.

Kurs ve Sınava katılmak isteyenlerin başvuru dilekçesi ve gerekli evrakları en geç 28 / Eylül 2023 tarihine kadar Federasyonumuza kargo ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.  

KATA VE DAN KURSLARINA KATILMA ŞARTLARI

1.Dan Katılım Şartları

1) 16 yaşından gün almış olmak ,

2)  Kahverengi Kuşakta 1 yıl beklemiş olmak,

3)  Nage No Kata’nın ilk üç serisi, 9 teknikten sorumludurlar.

4) 800.00.- TL Kurs ücreti dekontu

2.Dan Katılım Şartları

1)  17 Yaşından gün almış olmak

2) 1. Dan ‘da 1 yıl beklemiş olmak

3)  Yönetim kurulu kararı ile 1. Dan alanlar için bekleme süresi 2 yıldır.

4) Nage No Kata’nın  ilk beş serisi , 15 teknikten sorumludurlar.

5) 900.00.- TL kurs ücreti dekontu

Siyah Kuşak ... Dan Sınavı Ücreti Türkiye Judo Federasyonunun Garanti Bankası Atatürk Bulvarı Şubesi  (Şube kodu : 710)  6299166 nolu hesabına veya Federasyonumuzun TR 43 0006 2000 7100 0006 2991 66 IBAN numarasına  yatırılacaktır. Açıklama kısmına “ Siyah Kuşak ... Dan Sınavı Ücreti” yazdırılacaktır. (Banka tarafından fazla işlem ücreti alınmaması için Kurum Ödemesi diye belirtilecek). Ücret kursiyer tarafından yatırılmamış ise açıklama kısmına kursiyerin ad soyadı da eklenmelidir.

 

DAN SINAVINA KATILMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR VE EVRAKLAR

1 - Dan Sınavı Başvuru dilekçesi ( Örnek Dilekçe için TIKLAYINIZ. )

2 - Nüfus cüzdanı fotokopisi

3 - 2 adet Vesikalık fotoğraf ( Son 1 yıl içinde ön cepheden çekilmiş 4,5 x 6 cm boyutlarında)

4- Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu (katılımcının adı soyadı, T.C. kimlik numarası makbuzda belirtilecektir)

5- Sağlık Beyanı (18 Yaşından küçük sporcuların velisi/vasisi tarafından imzalanacaktır –(Sağlık Beyanı için TIKLAYINIZ.)

6 - Sabıka kaydı.( E devletten Resmi Kurum seçeneği seçilerek alınacak)

7 – 1. Dana başvuracaklar için Kahverengi Kuşak Kimlik Kartının fotokopisi. Kahverengi kuşak kimlik kartı elinde bulunmayanlar için Federasyonumuz websitesinde “İstatistik” bölümünden çıktı alabilirler. 2. Dan’a başvuracaklar ise 1. Dan diplomalarının fotokopisini koymaları gerekmektedir.

8 - Son üç yıl içinde sporda ceza almadığına dair yazı. (Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri veya e devletten alınacak)

NOT: Yukarıda belirtilen evraklar eksiksiz olarak en geç 28 Eylül 2023 tarihine kadar Federasyonumuza kargo ile gönderilecektir. 28 Eylül 2023 tarihinden sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır. Kargo teslim sürecinin de düşünülerek hareket edilmesini tavsiye ederiz. Kursun açılıp açılmayacağı ve katılımcı listesi 29 Eylül 2023 tarihinde duyurulacaktır.

KATA VE DAN KURSLARI İLE SINAVLARI HAKKINDA AÇIKLAMALAR

1-Katılımcıların kurs ve sınavlarda beyaz judogi giymeleri gerekmektedir.

2 -Kurs ve sınavlarda tori ve ukelerin judogileri nizami ölçülerde olmalıdır.

3- Sınavlarda ukelik yapanlar kursa katılan kursiyerler arasından seçilecektir.

4 -Ukenin tori ile aynı Dan seviyesinde veya daha üst Dan seviyesinde olması gerekmektedir.

5- Sınavlarda 100 lük puan sistemi uygulanır. Sınavlar yazılı sınavlardan ve Go Kyo No Kaisetsu Waza ve Kata uygulamalı sınavlarından oluşur. Bir üst sınava geçebilmek için sırasıyla yazılı sınavda 60 puan ve üstü alanlar, Go Kyo no Kaisetsu Waza sınavına girerler. Bu sınavda 60 ve üstü puan alanlar Kata sınavına girme hakkı kazanırlar. Kata uygulamasından yine 60 puan ve üstü alanlar sınavdan başarılı olmuş olurlar.

6 -Sınav sonuçları Federasyon tarafından ilan edilecektir.

7-Kursiyerler kurs süresince kursa devam etmek zorundadırlar. Kurs süresince toplam ders saatinin % 10’undan fazla devamsızlık yapan kursiyerin kurs ile ilişiği kesilir.

8- Sağlık Raporu veya sağlık beyanında sağlık olduğunu beyan edip Kurs ve sınavda sakatlanan veya sakatlığı nüksederek gerekli sınav kriterlerini yapamayan kursiyerler sınavlara katılamadıkları taktirde söz konusu sınavı Judo ve Kyu Dan Talimatının 8.maddesi m bendi hükümleri geçerli olacak şekilde tekrar ederler.

ÖNEMLİ NOT: *Kurs ve Sınava başvuru yapan fakat geçerli bir mazereti olmamasına rağmen katılmayan kursiyerin, yatırmış olduğu ücret geçerliliğini yitirir.  
*Dan sınavlarında başarısız olan veya mazereti nedeniyle kursu yarım bırakan kursiyerlerin kayıt evrakları ve kurs ücretleri geçerliliğini yitirir. Her kurs ve sınav için evraklar yeniden hazırlanır ve kurs ücreti yatırılır. (Judo Kyu ve Dan Sınavları Talimatı        Madde 8 – m bendi)

 

Kargo Adresi :  Türkiye Judo Federasyonu Başkanlığı

Gayret Mah. Aşık Çelebi Cad. No: 9 / A Yenimahalle / ANKARA

   

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb
  • 11/8/2023 16:29

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI


thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb