2023 Yılı Online Antrenör Vize Semineri 29 - 30 Aralık 2022 tarihlerinde yapılacak


12/12/2022 15:14

Federasyonumuzca Judo Bilgi Sistemi (www.judo.gov.tr / Judo Bilgi Sistemi) üzerinden tüm kademe antrenörler için online olarak video izlemek suretiyle Antrenör Vize Semineri yapılacaktır.

Seminer 1. – 2. Kademe Antrenörler için 29 Aralık 2022 tarihinde, 3., 4. ve 5. Kademe Antrenörler için ise 30 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır.

2023 Yılı Antrenör Vize Seminerine katılarak 2023 yılı antrenör vizesini yaptırmayan antrenörler 2023 yılı içerisinde kuşak sınavı yapamayacaklar ve müsabakalarda da görev alamayacaklardır. Halk Eğitim merkezleri de çalıştırdıkları antrenörlerde ilgili yıla ait vize şartı aramaktadırlar.

Seminer başvurusu yapacak tüm antrenörler e- devlet üzerinden (E-Devlet - Spor Bilgi Sistemi – Spor Elemanı – Seminer Başvuru – Seminer Tipi – Seminer) 12 - 22 Aralık 2022 tarihleri arasında başvuru yapacak olup, Spor Bilgi Sistemine kayıtlı olmayanlar seminere katılamayacaklardır. Seminer başvurusu 22 Aralık 2022 tarihinde saat: 16.00’da sona erecektir. Sistem otomatik olarak kapanacaktır.

Teşkilatımız bünyesinde (Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik ve Spor il Müdürlükleri ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlükleri) kadrolu, sözleşmeli, daimi işçi ve hizmet alımı yoluyla judo antrenörü olarak istihdam edilen antrenörler seminer ücreti ödemeyecek olup, Antrenör olduklarını belirtir Kurum Kimlik kartlarını veya çalıştıkları birimden alacakları resmi yazıyı başvuru tarihleri içerisinde Federasyonumuza e-mail yoluyla göndererek (turkjudo@judo.gov.tr) teyidini almak suretiyle) başvurularını ücretsiz olarak tamamlayacaklardır. (Kurum kimlik kartlarında antrenör ibaresi geçmeyenlerin, bağlı bulundukları Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden “Antrenör Kadrosunda Çalıştıklarına” dair aldıkları yazıyı göndermeleri gerekmektedir.)

Teşkilatımız bünyesinde kadrolu, sözleşmeli, daimi işçi ve hizmet alımı yoluyla judo antrenörü olarak istihdam edilmeyen antrenörler ise 1.000,00 TL.’lik Antrenör Vize Semineri Ücretini aşağıda belirtilen şekilde yatıracaklardır.

Garanti Bankasına Seminer Ücreti Ödeme Aşamaları

Garanti Bankası

 1. Fatura Ödemeleri Ekranı
 2. Kurum Ödemeleri (Spor Federasyonları Ödemeler)
 3. T.C. Kimlik No ile Ödeme

2023 yılı vizesini yaptırmak isteyen antrenörlerin, Spor Bilgi Sistemi üzerinden Antrenör Vize Semineri başvurularını yaparak, aşağıda belirtilen evrakları (Form mutlaka imzalanacak) eksiksiz olarak turkjudo@judo.gov.tr e-posta adresine e-mail olarak gönderip, sonrasında Federasyonu arayarak teyit almaları gerekmektedir.

2023 YILI ANTRENÖR VİZE SEMİNERİ İÇİN İSTENEN EVRAKLAR

 1. 2023 yılı Antrenör Vize Formu ve Dilekçesi (Eksiksiz olarak doldurulup, imzalanarak gönderilecektir) Form İçin TIKLAYINIZ….
 2. Antrenör Kimlik Kartı ya da Antrenör olarak çalıştığına dair yazı
 3. Kurumda Antrenör olarak çalışmayanlar için Spor Bilgi Sistemi üzerinden referans numarası ile yatırılmış ücreti gösterir banka dekontu

Online Antrenör Vize Semineri Eğitim Programı

 

 

 

 

 

 

 

 

ONLİNE ANTRENÖR VİZE SEMİNERİ PROGRAMI

TARİH ve İZLENEBİLECEK SAAT ARALIĞI

 

DERS KONULARI

 

 

KADEME

 

29 ARALIK 2022

 

Saat:

00.00 – 23:59

 

Uzun Vadeli Sporcu Gelişim Modeli; Antrenman İçin Antrenman (LTAD)

 

 

 

1.ve 2. KADEME

Judocularda Dehidrasyon ve Sıvı Alımı

 

Sporda Motivasyon

 

 

 

TARİH ve İZLENEBİLECEK SAAT ARALIĞI

 

DERS KONULARI

 

 

KADEME

 

30 ARALIK 2022

 

Saat:

00.00 – 23:59

 

Judonun Mekaniği

 

 

 

3., 4. ve 5. KADEME

Sporda Kaygı

 

Spor Performansında Akut Toparlanma Yöntemleri

NOT: Spor Bilgi Sistemi üzerinden eksiksiz bir şekilde başvurusunu tamamlayan antrenörlerin, ilgili kademe için belirtilen günde gece yarısı saat 00:00 den itibaren gece yarısı saat 23:59 a kadar istediği bir zaman diliminde Judo Bilgi Sistemine TC Kimlik Numarası ile giriş yaparak, her biri 30 dk. süren 3 eğitim videosunu izlemeleri gerekmektedir. Verilen 24 saatlik süre içerisinde sorumlu oldukları videoları izlemeyen antrenörlerin vize seminerleri geçersiz sayılacaktır.

SEMİNER HAKKINDA

 1. Antrenörler Spor Bilgi Sistemi üzerinden eksiksiz bir şekilde seminer başvurularını yaparak Federasyonumuzdan teyit alacaklardır.
 2. Eksiksiz bir şekilde başvuru yapan antrenörlerin TC Kimlik Numaraları, Federasyonumuzca Judo Bilgi Sistemine tanımlanacaktır.
 3. 1. ve 2. Kademe Antrenörler 29 Aralık 2022 tarihinde, 3., 4. ve 5. Kademe Antrenörler ise 30 Aralık tarihinde saat 00.00 – 23:59 arasında, www.judo.gov.tr isimli resmi web sayfamızda bulunan Judo Bilgi sistemi üzerinden TC kimlik Numaralarını girmek ve İlgili Antrenör kademelerini seçmek suretiyle girişlerini yaparak ortalama 30’ar dk. süren 3 farklı videoyu peş peşe izleyeceklerdir.
 4. İlgili kademe için tanımlanan seminer videoları antrenörler tarafından sonuna kadar izlenecektir.
 5. Antrenörlerin söz konusu seminer videolarını izleyip izlemedikleri Judo Bilgi Sistemi üzerinden kontrol edilecek olup, video izleme süreleri eksik olan antrenörlerin seminerleri geçersiz sayılacaktır.
 6. Seminere eksiksiz bir şekilde başvuru yapan ve katılarak videoları izleyen antrenörlerin semineri, Spor Bilgi Sistemine işlenecektir.
   

thumb

thumb

thumb

thumb
 • 3/12/2022 11:21

Baş sağlığı


thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb
 • 21/11/2022 13:06

Baş sağlığı


thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb

thumb