Saraybosna Avrupa Kupası’nda ilk gün 5 madalya


20/5/2023 18:43

Büyük kadın ve erkekler Avrupa Kupası Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da başladı. Birinci gün karşılaşmaları sonunda kadınlar 52 kiloda Zeliha Cinci gümüş, 48 kiloda Melisa Arslan, 63 kiloda Minel Akdeniz ve Ayten Yeksan ve erkekler 66 kiloda Abdullah Berkin Özcan bronz madalya kazanan isimler oldular.

Tatamide ilk gün 52 kiloda Zeliha Cinci ilk turda Bosna Hersekli Mila Petroviç’i ipponla yendi. Çeyrek finalde İtalyan Alessia Tedeschi’yi ve yarı finalde Polonyalı Marta Kuras’ı waza-ari puanlarıyla yenerek finalist oldu. Cinci, altın madalya müsabakasında Sloven Anja Stangar’a yenildi ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

48 kiloda Melisa Arslan bronz madalya mücadelesinde Macar Szabina Szeleczki’yi ipponla yenerek üçüncülük kürsüsündeki yerini aldı.

63 kiloda Ayten Yeksan bronz madalya karşılaşmasında Norveçli Rosa Alsgaard’ı ipponla yenerek üçüncülük kürsüsünde yer aldı.

Aynı sıkletteki judocumuz Minel Akdeniz üçüncülük karşılaşmasında Alman Malin Fischer’i ipponla (3 shido) yenerek bronz madalyaya ulaştı.

Erkekler 66 kiloda Abdullah Berkin Özcan üçüncülük karşılaşmasında Polonyalı Piotr Zender’i ipponla yenerek bronz madalya ile kürsüye çıktı.

Saraybosna Avrupa Kupası ikinci gününde yarın kadınlarda 70 kiloda Kübra Konuk ve Yağmur Naz Aydın, 78 kiloda Nurcan Yılmaz ve +78 kiloda Kübranur Esir ve Mine Kalender; erkeklerde 81 kiloda Halil Çimen ve Niyazi Gökçen, 90 kiloda Can Güzel ve Ahmet Burak Çuhadar, 100 kiloda Feyyaz Yazıcı, +100 kiloda İbrahim Halil Özmen ve Furkan Güner tatamiye çıkacak.